KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13524629
nr 1352 4629
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), "Kurre". Signerad. Olja på duk, 53x43cm
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 20:40:31
350 kr
400 kr
450 kr
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard