KONST / Litografier / Färglitografi 8474005
nr 847 4005
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), hjortar, 258/360, signerad, motivets mått: 45x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 september 2013
kl 18:18:44
16/8 20:15:41
500 kr
16/9 18:12:33
16 sep