KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12815049
nr 1281 5049
Carl Bloch
(1834-1890), Danmark
Etsning, Signerad i tryckplåt Motivet: 17x27,5 cm
Carl Bloch, dansk bildkonstnär född 1834, Köpenhamn, död 1890, Köpenhamn.
Utrop:
500 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 18:25:49
Carl Bloch
Läs mer om Carl Bloch