ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7107049
*
nr 710 7049
Spegel
+ Konsol, Rokokostil, höjd: 175+ 80
Utrop:
2.500 kr
Såld:
4.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 augusti 2011
kl 17:37:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 00:04:43
1
2.100 kr
19/8 11:05:59
2
2.500 kr
21/8 16:51:00
3
2.300 kr
21/8 16:51:52
3
3.000 kr
21/8 17:18:13
4
4.000 kr
22/8 14:32:41
5
3.800 kr
22/8 14:32:55
5
Vinnande bud
22/8 16:02:37
4
4.200 kr
22/8 16:09:38
4
4.400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 710 7049
Spegel
+ Konsol, Rokokostil, höjd: 175+ 80
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/8 00:04:43 | 1 | 2.100 kr |
| 19/8 11:05:59 | 2 | 2.500 kr |
| 21/8 16:51:00 | 3 | 2.300 kr |
| 21/8 16:51:52 | 3 | 3.000 kr |
| 21/8 17:18:13 | 4 | 4.000 kr |
| 22/8 14:32:41 | 5 | 3.800 kr |
| 22/8 14:32:55 | 5 | Vinnande bud |
| 22/8 16:02:37 | 4 | 4.200 kr |
| 22/8 16:09:38 | 4 | 4.400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



