ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7165497
*
nr 716 5497
Spegel
höjd: 76
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2011
kl 20:06:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 10:28:25
1
100 kr
26/9 11:16:22
2
150 kr
26/9 11:50:53
1
200 kr
26/9 12:59:09
2
250 kr
26/9 13:01:10
1
300 kr
26/9 13:02:33
2
400 kr
26/9 15:54:16
3
400 kr
26/9 19:07:39
4
500 kr
26/9 19:20:39
5
500 kr
26/9 19:21:45
5
600 kr
26/9 19:42:12
4
600 kr
26/9 19:51:04
4
650 kr
26/9 19:54:29
5
700 kr
26/9 19:57:52
4
750 kr
26/9 20:01:05
5
800 kr
26/9 20:01:34
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 716 5497
Spegel
höjd: 76
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 10:28:25 | 1 | 100 kr |
| 26/9 11:16:22 | 2 | 150 kr |
| 26/9 11:50:53 | 1 | 200 kr |
| 26/9 12:59:09 | 2 | 250 kr |
| 26/9 13:01:10 | 1 | 300 kr |
| 26/9 13:02:33 | 2 | 400 kr |
| 26/9 15:54:16 | 3 | 400 kr |
| 26/9 19:07:39 | 4 | 500 kr |
| 26/9 19:20:39 | 5 | 500 kr |
| 26/9 19:21:45 | 5 | 600 kr |
| 26/9 19:42:12 | 4 | 600 kr |
| 26/9 19:51:04 | 4 | 650 kr |
| 26/9 19:54:29 | 5 | 700 kr |
| 26/9 19:57:52 | 4 | 750 kr |
| 26/9 20:01:05 | 5 | 800 kr |
| 26/9 20:01:34 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



