![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15803162
*
nr 1580 3162
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Ryttare, med dedikation, 1948. Akvarell, bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm. Signerad
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:45:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 17:41:56
1
100 kr
20/11 19:40:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Birger Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundquist dedikation ryttare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Birger Lundquist
nr 1580 3162
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Ryttare, med dedikation, 1948. Akvarell, bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm. Signerad
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 17:41:56 | 1 | 100 kr |
20/11 19:40:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Birger Lundquist
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundquist dedikation ryttare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20