ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6205560
*
nr 620 5560
Spegel
+ konsol, 1920-tal, höjd: 126
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 17:53:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 17:29:45
1
700 kr
25/1 16:30:49
2
1.100 kr
25/1 16:37:34
1
800 kr
25/1 16:37:48
1
900 kr
25/1 17:28:32
1
1.000 kr
25/1 17:30:10
1
1.200 kr
25/1 17:32:21
2
Vinnande bud
25/1 17:33:14
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 620 5560
Spegel
+ konsol, 1920-tal, höjd: 126
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/1 17:29:45 | 1 | 700 kr |
| 25/1 16:30:49 | 2 | 1.100 kr |
| 25/1 16:37:34 | 1 | 800 kr |
| 25/1 16:37:48 | 1 | 900 kr |
| 25/1 17:28:32 | 1 | 1.000 kr |
| 25/1 17:30:10 | 1 | 1.200 kr |
| 25/1 17:32:21 | 2 | Vinnande bud |
| 25/1 17:33:14 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



