KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9109095
*
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2014
kl 18:13:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 16:14:07
1
800 kr
4/9 16:38:30
2
1.000 kr
5/9 10:20:24
2
1.200 kr
8/9 17:34:16
3
1.000 kr
8/9 17:34:39
3
1.200 kr
8/9 17:36:22
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Läs mer om Einar Wallquist
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/8 16:14:07 | 1 | 800 kr |
| 4/9 16:38:30 | 2 | 1.000 kr |
| 5/9 10:20:24 | 2 | 1.200 kr |
| 8/9 17:34:16 | 3 | 1.000 kr |
| 8/9 17:34:39 | 3 | 1.200 kr |
| 8/9 17:36:22 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Wallquist
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.Läs mer om Einar Wallquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar wallquist landskap landskapsmotiv landskapsmåleri sjölandskap vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



