ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10895580
*
nr 1089 5580
Spegel
NK, 70x41
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 20:10:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 21:17:08
1
600 kr
12/2 13:57:12
2
450 kr
12/2 13:57:12
1
500 kr (Budbetjänt)
12/2 13:57:38
2
700 kr
13/2 15:05:56
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1089 5580
Spegel
NK, 70x41
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/2 21:17:08 | 1 | 600 kr |
| 12/2 13:57:12 | 2 | 450 kr |
| 12/2 13:57:12 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 12/2 13:57:38 | 2 | 700 kr |
| 13/2 15:05:56 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23



