SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstakar 16327013
nr 1632 7013
Ljusstakar
Ett par, silver, 1800-tal, fylld fot. Höjd: 16,5 cm. Bruttovikt: 438g
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 15 juli 2024
kl 19:14:06
14/7 13:53:05
1.200 kr
15/7 19:07:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver