KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 16253384
nr 1625 3384
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 97/100. Bildmått: 6x5,5, yttermått inklusive ram: 12,5x12,5
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:15:15
100 kr
200 kr
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson