KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11918146
nr 1191 8146
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, 4 st. Signerade, 10x18
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 18 juni 2018
kl 19:45:22
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman