Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11424668



*

nr 1142 4668


Lennart Olausson

(f. 1944), Sverige


Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 1986,28/75, "Lilla Frösunda", motivet: 16x25


Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 november 2017
kl 18:04:34



  • Konstnär/Designer

Lennart Olausson

Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.

Läs mer om Lennart Olausson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr