KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11424668
*
nr 1142 4668
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 1986,28/75, "Lilla Frösunda", motivet: 16x25
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 18:04:34
- Konstnär/Designer
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Läs mer om Lennart Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Läs mer om Lennart Olausson
nr 1142 4668
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 1986,28/75, "Lilla Frösunda", motivet: 16x25
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Konstnär/Designer
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1944.Läs mer om Lennart Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



