KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12451001
nr 1245 1001
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Teckning, Hus. Signerad. Tusch. Motivet: 9,5x14,5 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 april 2019
kl 20:27:47
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell
Lis Husberg (f. 1920)