ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5828228
*
nr 582 8228
Spegel
Luxus, svartlackad, diameter: 44
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2009
kl 19:05:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 01:49:04
1
300 kr
11/5 15:31:58
2
550 kr
11/5 18:02:27
1
400 kr
11/5 18:05:43
1
500 kr
11/5 18:06:00
1
600 kr
11/5 18:19:36
1
650 kr
11/5 18:29:36
1
Vinnande bud
11/5 19:00:44
2
650 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar svartlackad
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 582 8228
Spegel
Luxus, svartlackad, diameter: 44
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/5 01:49:04 | 1 | 300 kr |
| 11/5 15:31:58 | 2 | 550 kr |
| 11/5 18:02:27 | 1 | 400 kr |
| 11/5 18:05:43 | 1 | 500 kr |
| 11/5 18:06:00 | 1 | 600 kr |
| 11/5 18:19:36 | 1 | 650 kr |
| 11/5 18:29:36 | 1 | Vinnande bud |
| 11/5 19:00:44 | 2 | 650 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: luxus spegel speglar svartlackad
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



