KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177404
*
nr 1417 7404
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Påskbukett. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 60x54, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:58:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 00:44:45
1
600 kr
5/9 12:05:22
2
700 kr
6/9 19:51:19
3
1.200 kr
6/9 19:51:24
4
1.000 kr
6/9 19:51:24
3
1.100 kr (Budbetjänt)
6/9 19:52:07
4
1.200 kr
6/9 19:52:07
3
1.200 kr (Budbetjänt)
6/9 19:52:37
4
1.300 kr
6/9 19:52:56
3
Vinnande bud
6/9 19:53:03
4
1.500 kr
6/9 19:53:03
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskbukett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
nr 1417 7404
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Påskbukett. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 60x54, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 00:44:45 | 1 | 600 kr |
| 5/9 12:05:22 | 2 | 700 kr |
| 6/9 19:51:19 | 3 | 1.200 kr |
| 6/9 19:51:24 | 4 | 1.000 kr |
| 6/9 19:51:24 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 6/9 19:52:07 | 4 | 1.200 kr |
| 6/9 19:52:07 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 6/9 19:52:37 | 4 | 1.300 kr |
| 6/9 19:52:56 | 3 | Vinnande bud |
| 6/9 19:53:03 | 4 | 1.500 kr |
| 6/9 19:53:03 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskbukett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



