KONST / Litografier / Färglitografi 15696106
*
nr 1569 6106
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 20:37:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 20:55:50
1
500 kr
9/10 20:17:24
2
Vinnande bud
9/10 20:30:58
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6299 Färglitografi
Åke Petterson. Signerad, numrerad 228/350. Färglit..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 18:17
-
5008 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:27
-
6006 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:15
-
4006 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:27
-
6338 Färglitografi
Cajsa Holstrand. Signerad, numrerad 15/100, datera..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:39
-
6057 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:34
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
nr 1569 6106
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Signerad, numrerad 44/54. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/10 20:55:50 | 1 | 500 kr |
9/10 20:17:24 | 2 | Vinnande bud |
9/10 20:30:58 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6299 Färglitografi
Åke Petterson. Signerad, numrerad 228/350. Färglit..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 18:17 -
5008 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:27 -
6006 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:15
-
4006 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 19:27 -
6338 Färglitografi
Cajsa Holstrand. Signerad, numrerad 15/100, datera..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:39 -
6057 Färglitografi
Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
2 sept kl 20:34