KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 1035318
*
nr 103 5318
Oljemålningar
2 st, Stadsmotiv, Rudolf Gowenius
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar rudolf gowenius stad stadsmotiv
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
*
Oljemålningar
nr 103 5318
Oljemålningar
2 st, Stadsmotiv, Rudolf Gowenius
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2001 |
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar rudolf gowenius stad stadsmotiv
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52



