KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16457132
nr 1645 7132
Ingalill Odhelius
(1910-1992), Sverige
Oljemålning, Vedskutor i Stockholms hamn. Signerad Orthelius, daterad -45. Olja på duk, 82x64 cm, yttermått inklusive ram: 96x80 cm
Inga Lilly (Ingalill) Odhelius-Mutén, svensk bildkonstnär född 1910, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 23 september 2024
kl 19:40:12
100 kr
23 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Ingalill Odhelius
Läs mer om Ingalill Odhelius