KONST / Litografier / Färglitografi 13846075
nr 1384 6075
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Figurer. Signerad, numrerad 191/360. Motivet: 39x48, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 mars 2021
kl 18:07:00
15/3 18:02:00
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg