KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 11654460
*
nr 1165 4460
Skulptur
Ramirez, keramik, Piura Peru, 2000, höjd: 20 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 19:03:07
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk piura peru ramirez skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:23
-
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:34
-
1014 Skulptur
Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. "Violon", ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:02
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:46
-
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:51
-
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37
*
Skulptur
nr 1165 4460
Skulptur
Ramirez, keramik, Piura Peru, 2000, höjd: 20 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk piura peru ramirez skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:23 -
6146 Skulptur
Bror Bonfils, Danmark, 40x23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:34 -
1014 Skulptur
Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. "Violon", ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:02
-
6104 Skulptur
Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Gips. Höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:46 -
6049 Skulptur
Grön Tara, Tibet, brons. Höjd: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:51 -
6320 Skulptur
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, ker..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37