KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154046
*
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2023
kl 18:38:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/1 17:01:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Jens Sinding Christensen
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
Läs mer om Jens Sinding Christensen
nr 1515 4046
Jens Sinding Christensen
(1888-1980), Danmark
Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Kondition: slitage
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/1 17:01:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jens Sinding Christensen
Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk mÃ¥lare,Läs mer om Jens Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa kyrkoruin norden olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



