Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 4058164



*

nr 405 8164


Rolf Lidberg

(1930-2005), Sverige


Lenght: ()


Blandteknik, Troll, Rolf Lidberg 1945


Rolf Lidberg, Swedish painter, born 1930, dead 2005.

Estimate:

300

Sold:

SEK 2500

Auction date:

Monday April 10 2006
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/4 13:06:41 1      300 kr
7/4 13:15:23 1      450 kr
7/4 13:16:42 1      650 kr
7/4 14:22:10 2      1.200 kr
9/4 18:12:46 3      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Rolf Lidberg

Rolf Lidberg, Swedish painter, born 1930, dead 2005.

Read more about Rolf Lidberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik rolf lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige troll vattenfärg
  • 6334 MIXED MEDIA
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sweden. Signed, dated 194..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:17
  • 6505 MIXED MEDIA
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signed, mixe..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:16
  • 6564 MIXED MEDIA
    unidentified artist. Signed, dated 1896, sleigh ri..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:39
  • 6571 MIXED MEDIA
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sweden. Signed, date..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:21
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:33
  • 6402 MIXED MEDIA
    Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07




Ladda ner broschyr