KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969195
*
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 18:11:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 13:41:47
1
300 kr
9/12 18:05:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
*
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Läs mer om Gertrud Wieselgren
nr 1296 9195
Gertrud Wieselgren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Grekisk Marin". Signerad. Olja på pannå, 39x54 cm
Gertrud Wieselgren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 13:41:47 | 1 | 300 kr |
9/12 18:05:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gertrud Wieselgren
Gertrud Wieselgren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Tubingen, Tyskland 1929.Läs mer om Gertrud Wieselgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gertrud wieselgren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55