KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14401022
nr 1440 1022
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, "fiskar". Blandteknik, bildmått: 33x42cm, yttermått inklusive ram: 54x60cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:55:39
20/12 20:49:40
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén