KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7435122
*
nr 743 5122
Lars Stenstad
(f. 1921), Sverige
Träsnitt, Lars Stenstad (f. 1921), -79, 'Spegling', ET 44/110, motivets mått: 43 x 53
Lars Stenstad, svensk målare och grafiker född i Ronneby 1921.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:08:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 16:03:38
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lars Stenstad
Lars Stenstad, svensk målare och grafiker född i Ronneby 1921.
Läs mer om Lars Stenstad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lars stenstad linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Lars Stenstad
Lars Stenstad, svensk målare och grafiker född i Ronneby 1921.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lars Stenstad
nr 743 5122
Lars Stenstad
(f. 1921), Sverige
Träsnitt, Lars Stenstad (f. 1921), -79, 'Spegling', ET 44/110, motivets mått: 43 x 53
Lars Stenstad, svensk målare och grafiker född i Ronneby 1921.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 16:03:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lars Stenstad
Lars Stenstad, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Ronneby 1921.Läs mer om Lars Stenstad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik lars stenstad linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



