KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502095
nr 1550 2095
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Arbetshästar. Signerad, daterad april 1917. Bildmått: 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 42x50
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
måndag 3 juli 2023
kl 20:34:41
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell
nr 1550 2095
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
måndag 3 juli 2023 |
Greta Gerell