KONST / Litografier / Färglitografier 15507231
nr 1550 7231
Vladimir Beck
(f. 1943)
Färglitografier, 2 st, Vladimir Beck (f. 1943), son, yttermått inklusive ram: 60x68 - 65x75 cm. Signerad
Utrop:
300 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:56:39
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.