ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17423556
*
nr 1742 3556
Spegel
Elvis, 1980-tal, "sadly missed for ten years, 68x52 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2025
kl 19:47:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:08:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1742 3556
Spegel
Elvis, 1980-tal, "sadly missed for ten years, 68x52 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/11 21:08:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



