KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16406205

nr 1640 6205

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Kolteckning, (tillskriven), komposition, monogramsignerad. Bildmått: 30x32 cm, yttermått inklusive ram: 46x48 cm

Kondition: slitage

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 september 2024
kl 20:52:16

2/9 20:05:05 1      Vinnande bud

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell