KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11991002

nr 1199 1002

Georg Arsenius

(1855-1908), Sverige

Oljemålning, (tillskriven). 1800-tal, Hundporträtt. "Min farfars hundar Lasse & Lusse". Olja på pannå, 20x25 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 18:00:57

  • Klassiska
  • 27 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Georg Arsenius

Läs mer om Georg Arsenius