KONST / Litografier / Litografi 7437016
*
nr 743 7016
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), glasblåsare, 183/260, motivets mått: 42x33
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:49:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 10:09:28
1
200 kr
25/2 14:37:19
2
300 kr
27/2 08:18:16
3
300 kr
27/2 08:19:07
3
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasblåsare grafik lars norrman litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lars Norrman
nr 743 7016
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), glasblåsare, 183/260, motivets mått: 42x33
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 10:09:28 | 1 | 200 kr |
25/2 14:37:19 | 2 | 300 kr |
27/2 08:18:16 | 3 | 300 kr |
27/2 08:19:07 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasblåsare grafik lars norrman litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00