KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14099479

nr 1409 9479

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1930. Bildmått: 25x29, yttermått inklusive ram: 42x49 cm

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:05:54

2/8 19:14:43 1      150 kr
2/8 20:00:55 2      Vinnande bud

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt