KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088279
*
nr 1408 8279
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Oljemålning, "Frukter och blad". Signerad a tergo, 1995. Olja på duk, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 18:36:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 19:22:36
1
Vinnande bud
19/7 01:59:12
2
350 kr
19/7 01:59:12
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
nr 1408 8279
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Oljemålning, "Frukter och blad". Signerad a tergo, 1995. Olja på duk, 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/7 19:22:36 | 1 | Vinnande bud |
| 19/7 01:59:12 | 2 | 350 kr |
| 19/7 01:59:12 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i UmeÃ¥, död 2004 i Stockholm.Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



