KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937222
nr 1693 7222
Stig Kjellin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Gatan från mitt fönster". Signerad. Signerad, daterad a tergo -46. Olja på duk, 46x21 cm, yttermått inklusive ram: 65x40 cm
Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 april 2025
kl 20:34:44
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr