KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752050

nr 1475 2050

Erica Cabbe

(1918-2004), Sverige

Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 36x50, yttermått inklusive ram: 51x65 cm

Erica Cabbe, svensk bildkonstnär född 1918 i Nässjö, död 2004 i Gränna.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 20 juni 2022
kl 18:43:09

2/6 20:36:58 1      150 kr
20/6 15:08:04 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Erica Cabbe

Läs mer om Erica Cabbe