KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191011

nr 1219 1011

Mario Maresca

(1877-1959), Italien

Oljemålning, Motiv från Venedig, Signerad. Olja på duk, ca 40x50 cm

Mario Maresca, italiensk målare född 1877, död 1959.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 26 november 2018
kl 20:58:34

26/11 19:22:51 1      Vinnande bud

Mario Maresca

Läs mer om Mario Maresca