KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9343447
*
nr 934 3447
Oljemålning
Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojke, uppfodrad, 40 x 30
Kondition: färgbortfall
Utrop:
18.000 kr
Såld:
19.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 17:28:05
1
12.000 kr
11/1 21:07:16
1
12.500 kr
12/1 20:32:29
2
13.500 kr
12/1 20:35:23
1
15.000 kr
12/1 20:37:10
1
16.500 kr
12/1 20:37:46
2
18.500 kr
12/1 20:38:24
1
Vinnande bud
12/1 20:54:11
1
justering av budtak
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacques louis david klistrad olja oljemålning oljemålningar porträtt av pojke uppfodrad uppklistrad
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Oljemålning
Kondition: färgbortfall
Läs mer om e-auktion
nr 934 3447
Oljemålning
Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojke, uppfodrad, 40 x 30
Kondition: färgbortfall
| Utrop: | 18.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 19.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 17:28:05 | 1 | 12.000 kr |
| 11/1 21:07:16 | 1 | 12.500 kr |
| 12/1 20:32:29 | 2 | 13.500 kr |
| 12/1 20:35:23 | 1 | 15.000 kr |
| 12/1 20:37:10 | 1 | 16.500 kr |
| 12/1 20:37:46 | 2 | 18.500 kr |
| 12/1 20:38:24 | 1 | Vinnande bud |
| 12/1 20:54:11 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacques louis david klistrad olja oljemålning oljemålningar porträtt av pojke uppfodrad uppklistrad
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



