KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16406081
nr 1640 6081
Ulv Kylberg
(1912-1975), Sverige
Bergslandskap, monogramsignerad, akvarell, bladets mått: 10x13 cm, yttermått inklusive ram: 22x27 cm
Ulv Kylberg, svensk målare och tecknare född i Svalöv 1912, död 1975.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:28:52
29/8 19:59:34
Ulv Kylberg
Läs mer om Ulv Kylberg