KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5362064
*
nr 536 2064
Oljemålning
osignerad, 1800-tal, tiggare, 18x22, (färgbortfall)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2008
kl 18:01:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 22:11:41
1
350 kr
14/8 11:56:17
2
350 kr
14/8 11:57:06
2
400 kr
15/8 14:21:39
3
500 kr
15/8 21:06:58
4
650 kr
16/8 11:10:11
5
800 kr
16/8 22:25:14
6
1.000 kr
17/8 12:09:30
7
1.000 kr
17/8 12:09:52
7
1.200 kr
17/8 22:25:48
8
1.300 kr
18/8 11:56:01
9
Vinnande bud
18/8 17:53:13
10
1.600 kr
18/8 17:56:56
10
1.800 kr
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgbortfall olja oljemålning oljemålningar tiggare
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Oljemålning
nr 536 2064
Oljemålning
osignerad, 1800-tal, tiggare, 18x22, (färgbortfall)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/8 22:11:41 | 1 | 350 kr |
| 14/8 11:56:17 | 2 | 350 kr |
| 14/8 11:57:06 | 2 | 400 kr |
| 15/8 14:21:39 | 3 | 500 kr |
| 15/8 21:06:58 | 4 | 650 kr |
| 16/8 11:10:11 | 5 | 800 kr |
| 16/8 22:25:14 | 6 | 1.000 kr |
| 17/8 12:09:30 | 7 | 1.000 kr |
| 17/8 12:09:52 | 7 | 1.200 kr |
| 17/8 22:25:48 | 8 | 1.300 kr |
| 18/8 11:56:01 | 9 | Vinnande bud |
| 18/8 17:53:13 | 10 | 1.600 kr |
| 18/8 17:56:56 | 10 | 1.800 kr |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgbortfall olja oljemålning oljemålningar tiggare
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



