KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12498189
*
nr 1249 8189
Martin Lindberg
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Martin Lindberg (f. 1923), gråväder, monogramsignatur. Olja på duk, 28x34
Martin Lindberg, svensk bildkonstnär född 1923.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 20:52:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 21:51:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gråväder martin lindberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Martin Lindberg
Martin Lindberg, svensk bildkonstnär född 1923.
nr 1249 8189
Martin Lindberg
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Martin Lindberg (f. 1923), gråväder, monogramsignatur. Olja på duk, 28x34
Martin Lindberg, svensk bildkonstnär född 1923.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/4 21:51:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gråväder martin lindberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



