KONST / Litografier / Färglitografi 14912027
nr 1491 2027
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Djurgårdsbron. Signerad, numrerad HC XII/XXV. Färglitografi. Bildmått: 44x45 cm, yttermått inklusive ram: 60x76cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:20:35
17/9 13:17:31
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius