KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556009

nr 1455 6009

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Oljemålning, Porträtt. Monogramsignerad. Olja på pannå, 30x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 21 mars 2022
kl 19:59:12

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli