KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16748123

nr 1674 8123

Gustav Arne

(f. 1925), Sverige

Oljemålning, Signerad, hus vid havet. Olja på duk. 60x63 cm, yttermått inklusive ram: 67x71 cm

Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 27 januari 2025
kl 20:55:03

Gustav Arne

Läs mer om Gustav Arne