KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Rotogravyrer 10446439
nr 1044 6439
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Rotogravyrer, 2 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), -42 & -54, motivet: 28x20, ej signerad
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2016
kl 19:07:35
14/6 17:21:54
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge