KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10201567
*
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 19:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 02:55:11
1
2.800 kr
22/2 02:59:49
1
4.400 kr
22/2 19:09:12
2
Vinnande bud
22/2 19:10:14
3
5.000 kr
22/2 19:10:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 5.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 02:55:11 | 1 | 2.800 kr |
22/2 02:59:49 | 1 | 4.400 kr |
22/2 19:09:12 | 2 | Vinnande bud |
22/2 19:10:14 | 3 | 5.000 kr |
22/2 19:10:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45