KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14598189

nr 1459 8189

Ingrid Söderman

(1913-1995), Sverige

Träsnitt, Signerad, daterad 1974. Oramat löst blad, 37x50cm

Ingrid Söderman, svensk skulptör och tecknare född 1913, död 1995 .

Utrop:

300 kr

måndag 4 april 2022
kl 20:09:29

Ingrid Söderman

Läs mer om Ingrid Söderman