FURNITURE / Chairs and Stools / Emma chair 6332297
*
nr 633 2297
EMMA CHAIR
late 19th century,
sent 1800-tal
Estimate:
100
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday April 5 2010
at 17:22:54
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/4 10:06:38
1
100 kr
5/4 16:01:52
2
Vinnande bud
5/4 17:17:54
3
200 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emmafåtölj emmafåtöljer emmastol emmastolar karmstol karmstolar sekelskifte sent 1800-tal stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
*
EMMA CHAIR
nr 633 2297
EMMA CHAIR
late 19th century,
sent 1800-tal
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday April 5 2010 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 4/4 10:06:38 | 1 | 100 kr |
| 5/4 16:01:52 | 2 | Vinnande bud |
| 5/4 17:17:54 | 3 | 200 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emmafåtölj emmafåtöljer emmastol emmastolar karmstol karmstolar sekelskifte sent 1800-tal stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59



