KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16336194
*
nr 1633 6194
Pelle Thommessen
(1912-1979), Norge
Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på duk, 78x77 cm, yttermått inklusive ram: 92x91 cm
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2024
kl 18:27:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/7 18:29:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pelle Thommessen
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
Läs mer om Pelle Thommessen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk kvinna kvinnor mor och barn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning pelle thommessen skandinavien skandinavisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Pelle Thommessen
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
Läs mer om Pelle Thommessen
nr 1633 6194
Pelle Thommessen
(1912-1979), Norge
Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på duk, 78x77 cm, yttermått inklusive ram: 92x91 cm
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk målare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/7 18:29:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pelle Thommessen
Ellen Helle (Pelle) Thommessen, norsk mÃ¥lare född i Oslo 1912, död 1979 i Tjøme.Läs mer om Pelle Thommessen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk kvinna kvinnor mor och barn norden nordeuropa norge norsk olja oljemålning pelle thommessen skandinavien skandinavisk
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



