KONST / Litografier / Färglitografi 15496180

nr 1549 6180

Gunnar Verner Persson

(1933-2018), Sverige

Kronblom. Signerad, numrerad 96/250. Färglitografi, bildmått: 27x38 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm

Gunnar Verner Persson, svensk svensk serieskapare och konstnär född i Hofors 1933, död 2018 i Örebro.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:29:57

19/6 19:24:57 1      Vinnande bud

Gunnar Verner Persson

Läs mer om Gunnar Verner Persson